تبلیغات
مقالات آموزشی برنامه نویسی و شبکه - چرا نت نیک ؟
چرا باید پروژمو به نت نیک بسپارم ؟
فرق نت نیک با دیگر سایت ها چیه ؟


این سوالات و صد ها سوال دیگه همیشه در ذهن هر دانشجو ، سازمان و شرکتی که می خواد پروژه اش رو به نت نیک بسپاره ، مطرح میشه.
(البته بنده پروژه های سازمانی و شرکتی رو تحت برند نت نیک انجام نمیدم ، بلکه این پروژه ها رو تحت برند P.H.A
و یا تحت نام خودم (ح.مراداف) انجام میدم)


در جواب سوالات بالا باید خدمتتون عرض کنم که به دلایل زیر:


1- بیش از 8 سال سابقه کاری در زمینه پروژه های دانشجویی شبکه ، الکترونیک و طراحی وب

2- حدود 3 سال سابقه فعالیت حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت های شرکتی ، سازمانی و دولتی

3- بیش از 70 نمونه کار پروژه دانشجویی در زمینه های الکترونیک ، شبکه و طراحی وب که تمامی پروژه ها با عکس و مشخصات کامل بر روی سایت نت نیک موجود است (از طریق منوی بالای سایت اقدام نمایید)

4- همیشه سعی می کنم پروژه در حد نمره 20 دست مشتریم بدم.

5- بنده به حلال بودن پول خیلی حساسم و همه تلاشم بر اینه که مشتریم از پروژش لذت ببره. تا پولی که بهم میده 100% حلال باشه. همیشه هم در پایان داکیومنت هام ، بعد از توضیحات کامل پروژه این جمله رو ذکر می کنم: "امیدوارم از پروژتون لذت ببرید"
من خودم که از پروژه ها لذت می برم ، مخصوصا پروژه های طراحی وب ، چون خیلی به برنامه نویسی تحت وب علاقه دارم ، حتی شده 5-4 روز نشستم فقط برای یه پروژه دانشجویی
قالب زدم ! (پروژه پارسا تبلیغ یا پروژه الکامپ یا ... نمونه بارز همین مورده).

6- بنده معتقدم که مشتریم خودش یه منبع تبلیغاتی برای کارامه ، پس اگر کاری کنم که مشتریم راضی باشه و از پروژش لذت ببره ، مسلما ترم بعد و یا همون ترم منو به دوستای دیگش هم معرفی می کنه (توی این 7 سال و خورده ای که دارم کار دانشجویی انجام میدم ، به کررات این مورد برام پیش اومده)

7- اسم کار من دانشجوییه ، پس وظیفه ام می دونم که طوری با دانشجو کار کنم که بتونه پروژش رو به خوبی به استادش تحویل بده ، اینجوری خود دانشجو هم یه چیزی یاد می گیره که پس فردا توی بازار کار 100% به دردش می خوره؛ اما این بدین معنی نیست که بنده ASP.Net یا SQL یا سی شارپ به مشتریم یاد بدم ، مسلما دانشجویی که پروژه ASP.Net می خواد تحویل بده باید حتما ASP.Net و SQL و سی شارپ رو بلد باشه. متاسفانه برخی مشتریان تصور می کنن که من باید بهشون طراحی وب رو از 0 آموزش بدم! در صورتی که اینطور نیست ، بنده خط به خط کدهایی که میزنم رو توی داکیومنت توضیح میدم ولی دانشجو حداقل باید بدونه که کوئری استرینگ چیه ؟ سشن چیه ؟ کار با کنترل های ASP.Net رو باید آشنا باشه و SQL هم باید بلد باشه. چون آموزش این موارد حدود یک سال و نیم دوره نیاز داره و مسلما من توی یک داکیومنت نمی تونم از 0 برنامه نویسی یاد دانشجو بدم!

8- بنده پروژه ها و مخصوصا داکیومنت هامو طوری کامل تحویل میدم که شاید باورتون نشه ، مشتری دارم که از آلمان تماس می گیره و داره دونه دونه پروژه هامو می خره که از روش طراحی وب یاد بگیره. حتی استاد دانشگاه دارم که از من پروژه خریده که برنامه نویسی یاد بگیره و بتونه از روی پروژه من طراحی وب به دانشجوهاش یاد بده!

9- بنده 100% با مشتریم صادق هستم و اینو از هر کسی که از بنده پروژه خریده می تونین بپرسین. همیشه به همه مشتریام میگم که اطلاعات پروژشونو بصورت مکتوب برام ایمیل کنن تا بنده طبق همون پروژه رو بزنم و تحویلشون بدم که چیزی از پروزه جا نمونه و دو طرف خیالشون راحت باشه ، که نه من چیزی کم بذارم و نه اینکه مشتری پس فردا بگه فلان چیزو هم می خواستم!
(مسلما اگر مشتری بعد از تحویل کار چیزی بخواد که توی اطلاعات ارسالیش نباشه ، براش اضافه می کنم ولی هزینه جدید براش داره)

10- بنده 100% خوش قولم و همیشه سعی می کنم سر زمانی که با مشتری توافق کردم ، پروژه اش رو تحویل بدم ؛ همیشه زمان تحویل پروژه رو بیشتر از اون چیزی که تخمین میزنم ، اعلام می کنم که اگر وسط کار توی کدی گیر کردم و یا مشکل خاصی توی کد نویسی پیش اومد ، بد قول نشم.
ضمنا بنده فوق العاده معتاد برنامه نویسی تحت وبم ، شده پروژه دانشجویی ای که به مشتری گفتم 5 روز رو 24 ساعت نخوابیدم و کامل پروژه رو بعد از 24 ساعت تحویل مشتری دادم.
یا حتی شده پروژه شرکتی
که 40 روز کار می برده رو 30 روزه تحویل دادم (30 روز از 9 صبح تا 12 شب کد زدم :دی ).
البته نه اینکه پروژه رو سمبل کنم و نصفه و نیمه بدم دست مشتری ، چون من همیشه پروژه های واقعی رو خیلی کامل تر از انتظار مشتری تحویلش میدم که حالشو ببره (به نظر من مشتری باید از طریق پنل مدیریتی سایتش کنترل کامل روی همه بخش های سایت حتی جزئی ترین بخش های سایتش هم داشته باشه)

11- مسلما دانشجو وقتی داره پروژه ای که بهش دادم رو می خونه و روش کار می کنه ، کلی سوال براش پیش میاد که بنده تمامی پروژه هام رو کامل ساپورت می کنم و همه مشتریام می تونن از طریق تلفن و یا ایمیل با بنده در ارتباط باشن و سوالاتشونو بپرسن و بنده کامل راهنماییشون می کنم تا روی پروژشون کامل مسلط بشن، فقط همیشه به مشتریام میگم که اول داکیومنت رو کامل بخونن ، بعد اگر سوالی داشتن ، بپرسن. چون 90% مشکلات و سوالات با خوندن داکیومنت برطرف میشه...

12- در حال حاضر بنده در واحد آموزش شرکت پرداش هوشمند کلاس های برنامه نویسیم در حال ثبت نام است که بصورت حضوری است و دوستان علاقمند می تونن با مرکز تماس بگیرن. (در کرج)

اطلاعات بیشتر: http://edu.pha.co.ir

دوستانی هم که دوره کارآموزی دارن و می خوان از تایم کارآموزیشون خوب استفاده کنن، می تونن جهت تمایل با واحد وب شرکت پردازش هوشمند البرز تماس بگیرن. (در کرج)

اطلاعات بیشتر: http://web.pha.co.ir


13- بنده هزینه پروژه هامو معمولا بصورت کامل اول کار می گیرم و برای این کار هم دلایل خودمو دارم ، ولی با این وجود برای پروژه های بالای 100 هزار تومان اگر دانشجویی بخواد بصورت دو یا سه قسطه هزینه رو پرداخت کنه ، مشکلی نیست و باهاش راه میام.
روند کار هم بدین صورت که :
نصف هزینه پروژه اول دریافت میشه.
بعد از اتمام پروژه ، نصف دیگه هزینه پروزه دریافت میشه و پروژه تحویل داده میشه.

مشتری پروژه رو کامل چک می کنه و پس از اطمینان هزینه داکیومنت رو میده و من نوشتن داکیومنت رو استارت و پس از آماده شدن داکیومنت تحویل مشتری میشه.
البته در این روش پروژه ای که مثلا 5 روز کار داره ، 7-8 روز زمان می بره (ارسال فایل و دیدن مشتری و واریز پول در هر مرحله کم کم 1 روز کار رو میندازه عقب)

14- همانطور که می دونین ، در ASP.Net به دو صورت میشه با دیتابیس ارتباط برقرار کرد و عملیات هایی مثل دریافت اطلاعات (SELECT) ، ثبت اطلاعات (INSERT) ، ویرایش اطلاعات (UPDATE) و حذف (DELETE) رو روی دیتابیس انجام داد:

بنده در پروژه های دانشجویی سعی می کنم که تا جایی که میشه از روش دوم استفاده کنم که دارای کد نویسی کمتری باشه و دانشجو یهو خودشو وسط یه عالمه کد نبینه !

داکیومنت پروژه هامو هم بر اساس دانش مشتریام تنظیم می کنم ، یه مشتری هست که قبلا ASP.Net کار کرده ، یکی هم هست که تا حالا دست به ویژوال استودیو نزده !

بنابراین وظیفه منه که طوری داکیومنت رو برای مشتری های دسته دوم تنظیم کنم که انگار دارم ASP.Net رو به یه بچه 7 ساله آموزش میدم !

البته ذکر این مورد لازمه که طراحی وب رو به هیچ عنوان نمیشه با داکیومنت یاد داد (کم کم یک سال و نیم باید کلاس بری تا کامل طراحی وب رو یاد بگیری) ؛ چون برای طراحی یک پروژه asp.net دانشجویی کم کم باید HTML و C# و SQL و ASP.Net رو بلد باشی.

بنده توی داکیومنت به شما یاد میدم که چطوری روی پروژتون مسلط بشین؛

یعنی کل کد ها و دستورات پروژتون رو بهتون یاد میدم که البته اگر داکیومنت رو خوب بخونین ، 4 مورد بالا رو هم در حد خوبی یاد خواهید گرفت.

البته بازم تکرار می کنم که باید حتما یک بیس برنامه نویسی داشته باشین و کم کم با 4 مورد بالا آشنایی داشته باشین.


15- برخی مشتریان دوست دارن که حضوری بیان و پروژه رو تحویل بگیرن که بازم مشکلی نیست و می تونن روز و ساعت رو هماهنگ کنن تا در آدرس زیر ملاقاتشون کنم که پروژه رو حضورا تحویل بگیرن.
در صورتی که پروژه آماده باشه می تونن همونجا پروژه رو کامل نشونشون بدم و سپس پول رو بدن و پروژه رو تحویل بگیرن ؛ در غیر اینصورت باید مبلغ رو اول کار پرداخت کنن و بنده پروژه رو آماده کنم و بعد حضوری بیان و پروژه رو تحویل بگیرن و یا اینکه هزینه پروژه رو کامل اول کار بدن و بعد از تحویل حضوری پروژه ، هزینه داکیومنت رو بدن و داکیومنت رو یا براشون ایمیل کنم یا بیان حضوری بگیرن.

آدرس جهت دریافت حضوری پروژه ها:
* کرج - میدان آزادگان - مجتمع فنی تهران (نمایندگی استان البرز)

* کرج - پارک نبوت - مجتمع تجاری - اداری پارسیان - بلوک B - طبقه 2 - واحد 211 - شرکت پردازش هوشمند البرز (محل کارم)

16- برخی از مشتریان می پرسن که چطوری به شما اعتماد کنیم که پول رو که دادیم ، پروژه رو بهمون تحویل میدی ؟

در جواب باید بیان کنم که بنده حدود 4-5 تا سایت دارم که هزینه سالیانشون بالای 300 هزار تومانه و سابقه کار سایت هام هم کاملا مشخصه (همین سایت از حدود 8 سال پیش تا الان داره مرتب مطلب توش قرار می گیره) و بنده هیچ وقت نمیام برای 80 تومن سابقه کاریمو خراب کنم.
واقعیت هم اینه که 80 تومن برام واقعا پولی نیست. (شاید به نظر تعریف از خود بیاد ، ولی واقعا ارزش پول خیلی کم شده و وقتی آدامس اربیت می خری 2000 تومن و 3 روزه هم تموم میشه ، یا وقتی یه کتاب می خری 30 تومن یا یه کلاس شبکه ثبت نام می کنی 700 هزار تومان ، واقعا فکر نمی کنم 80 تومن پولی باشه)
از طرفی هم بنده برنامه نویس ارشد شرکت پردازش هوشمند البرز هستم و چون از قدیم به پروژه دانشجویی معتاد شدم! بصورت تفریحی در زمان بیکاریم پروژه دانشجویی میزنم.

Moradof.ir
netnic.ir & amoozesh.in
sarirweb.com & sarirweb.ir
LearnCD.ir

این ها سایت های بنده است که تلفن بنده رو می تونین توی سایت ها مشاهده کنین.
در صورتی هم که از دامین هام هوئیز بگیرین ، کاملا متوجه میشین که همگی به اسم خودم ثبت شده اند.


17- بنده بالای 50 تا نمونه کار وب  و بالای 15 تا نمونه کار شبکه و بالای 20 تا نمونه کار الکترونیک روی سایتم دارم که تقریبا همگی دارای تصویر و توضیحات کامل هستند و همانطور که بیان کردن بالای 8 سال است که روی این سایت مقالات مختلف در زمینه های برنامه نویسی ، طراحی وب ، شبکه و ... قرار میدم.

18- بنده بیش از 10 تا نمونه کار شرکتی و دولتی در کارنامه کاریم دارم.

19- پروفایل بنده رو می تونین در آدرس Moradof.ir ملاحظه بفرمایید.

20- ضمنا بنده مشاوره هم میدم ، پس اگر سوالی درباره پروژتون داشتین می تونین تماس بگیرین.

اطلاعات تماس:

حمید رضا مراداف

09197081078

h.moradof@yahoo.co.uk